Пробајте го бесплатно

dr.fone раководство - Андроид податоци бекап и обновување

Флексибилно Backup и Restore Андроид податоци

  • Селективно резерви Андроид податоци на компјутер со еден клик.
  • Преглед и враќање на резервна копија на било Андроид уреди.
  • Поддржува 8000 + Андроид уреди.
Достапно за:
Со dr.fone раководство - Андроид податоци бекап и обновување, бекап и обновување на вашиот Андроид податоци никогаш не била eaiser.

dr.fone раководство - Андроид податоци бекап и обновување дозволува лесно резервната речиси сите видови на податоци од календарот, вклучувајќи, повик историја, галерија, видео, пораки, контакти, аудио, апликации, па дури и примената на податоци (за вкоренети уреди). Исто така можете да ја прегледате и селективно извоз на било кој тип на податоци што го сакате. Програмата, исто така ви овозможува лесно да се врати на податоци на вашиот уред секогаш кога ќе треба да се.

Резервната вашиот Андроид со еден клик

dr.fone раководство - Андроид податоци бекап и обновување ви овозможува да направите резерва на податоци на компјутер во само еден клик без пребрише сите постоечки податоци. Програмата, исто така ви дава уникатна можност да ги видите ставките во бекап датотеката и изберете сите предмети или некои предмети што сакате да го направите.

Враќање на податоци од резервните датотеки

Како и за резервните датотеки, можете да го прегледате и изберете податоците што сакате да го направите. Покрај тоа, исто така можете да го направите резервна копија на податоците на друг уред на Вашиот уред.

гаранција

Бекап и обновување на податоци на вашиот Андроид уреди лесно.

100% гаранција за безбедност

Таа го чита само на податоци, нема податоци во ризик.

Леснотија на користење

Тоа е достапен секому, праша без технолошки знаења.

Нема загуба на податоци

Не постои изгубени за време на резервна копија, извоз или враќање на податоци.

Андроид податоци бекап и обновување на работи за повеќето уреди со Android

Поддржано уреди

поддржани датотеки

Контакт
пораки
историја на повици
Gallary
Видео
календар
Аудио
апликација
податоци апликација (за вкоренети уреди)

систем Потребно

поддржани оперативни системи
Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista / XP
процесорот
1GHz (32 битен или 64 bit)
RAM меморија
256 MB или повеќе RAM меморија (1024MB препорачува)
Простор на тврдиот диск
200 MB слободен простор и над
Андроид
Android 6.0 и поранешен

Андроид податоци бекап и обновување

Осврти

11 Осврти

Напиши Преглед

Одличен.

резервната Андроид податоци и враќање е многу добар производ Бев импресиониран од многу силно ме советуваше каде Му благодарам на генијот кој има од почетокот на вас и на сите на благодарност и благодарност.

Тарек, Андроид

Работи одлично!

Оваа програма ми дозволи да се спаси многу убави спомени!

Јосиф, Samsung

добро!

Тоа е толку helpfull за мене да направите резерва на мојот Андроид податоци.

Селим, HTC

Совети и трикови

Нашите клиенти се исто така Симнување:

Андроид Обнова податоци

Закрепне избришани или изгубени податоци од 6000+ Андроид уреди.

Android податоци екстракција (оштетен уред)

Податоци за спасување од скршени Android телефони и таблети во 5 минути.

Андроид Заклучи екран Отстранување

Отстранување на заклучениот екран од Android уреди, без губење на податоци.

Врв