Пробајте го бесплатно

dr.fone раководство - Андроид податоци Бришачот

Целосно Избриши сè на Android и заштита на вашата приватност

  • Едноставно, кликнете-преку процес.
  • Бришење на вашиот Андроид целосно и трајно.
  • Избриши слики, контакти, пораки, повици и сите приватни податоци.
  • Ги поддржува сите Андроид уреди достапни на пазарот.
Достапно за:
Едноставен бришење или фабрика ресетирање не ги избрише податоците на Android трајно. На избришани податоци се уште може да се обнови со технологија. Андроид податоци Бришачот гарантира дека вашата приватност е безбедна со трајно бришење на избришани датотеки, отворајќи историјата на прелистување, кеш и заштита на вашите лични информации.

Продажба или Донирање на вашиот Андроид телефон?

Користете Андроид податоци гума за да убивам вашите лични податоци во прв план.

Избриши ги сите видови на лични податоци на вашиот Андроид

Можете да ги користите Android податоци гума за да ги избрише сите приватни информации, вклучувајќи фотографии, пораки и додатоци, контакти, повик историја, белешки, календари, потсетници и податоци за апликацијата, итн на вашиот Андроид трајно.

Зошто Изберете dr.fone раководство

Едноставна, брза и ефикасна.

100% Неповратна

Избришаните податоци не можат да бидат обновени од страна на било која алатка.

100% безбедност

Нема податоци се чуваат или протекоа во текот на процесот.

Леснотија на користење

Интуитивен интерфејс за сите да го користат.

Поддршка на сите Андроид уреди

Андроид податоци Бришачот поддржува сите достапни Андроид уреди на пазарот. Без разлика на тоа што треба Samsung, HTC, Sony, Моторола, Google Nexus, LG, или ZTE, итн и она што Андроид верзија на телефонот е вклучен, Андроид податоци Бришачот ви помага да се избрише се што е на телефонот трајно.

Најчесто поставувани прашања

Како работи Андроид податоци Бришачот?

Андроид податоци Бришачот ви помага да се направи вашите податоци целосно прочите и потоа да се исчисти целиот диск целосно. Потоа, корисниците треба да направите рачно фабрика ресетирање на телефонот поговор. Со овие две операции, вашите податоци нема да може повторно да се обнови со никого.

Андроид податоци Бришачот не целосно ги избрише сите податоци на телефон?

Да, Андроид податоци Бришачот целосно и трајно се исчисти сите лични податоци на телефонот, вклучувајќи контакти, пораки, слики, повици, календари, апликации и податоци за апликацијата, итн

Што треба да се обрне внимание кога јас го користам Андроид податоци Бришачот?

Ве молиме да не го исклучите телефонот или да се отвори било кој друг софтвер за управување на Андроид во текот на целиот процес. И на крајот, следете ги инструкциите на Андроид податоци Гума за вршење фабрика ресетирање на вашиот телефон.

Што Андроид уреди подржува Android податоци Бришачот?

Во моментов Андроид податоци Бришачот поддржува сите Андроид уреди достапни на пазарот. И тоа брзо ќе го поддржи повеќе нови Android уреди откако ќе се ослободат.

Осврти

3 Осврти

Напиши Преглед

" Wondershare dr.fone алатка за Android има лесен за користење интерфејс, кој може да биде навигација од страна на корисниците на сите нивоа на стручност. Тоа е лесен и не користи голема количина на системските ресурси. Генерално, оваа прилично корисна алатка комплет може да ви излезе на неколку леплива ситуација кога станува збор за обновување на податоците за вашиот Андроид уред. Дознај повеќе >>

- Од filehippo, преземете сајт топ-кругот на софтвер обезбедува само топ-кругот на софтвер.

функционира!!

dr.fone чисти мојот Samsung S5 целосно Одчленувањето. сега можам да го продаде без да се грижиш за мојата информации.

од страна на Џери

gooood работа !!!

Андроид гума за бришење на податоци навистина работел без проблеми.

од Алекс

голем стан

На прво бев скептичен. Но dr.fone излегува работат совршено. Убаво!

од Боб

Совети и трикови

Нашите клиенти се исто така Симнување:

Android податоци екстракција (оштетен уред)

Податоци за спасување од скршени Android телефони и таблети во 5 минути.

Андроид Заклучи екран Отстранување

Отстранување на заклучениот екран од Android уреди, без губење на податоци.

Андроид податоци бекап и обновување

Селективно бекап на вашиот Android податоци на компјутер и да ја вратите во зависност од вашите потреби.

Врв