Пробајте го бесплатно

dr.fone раководство - Андроид корен

Искорени вашиот Андроид телефон со еден клик

  • Едноставен процес, кавга бесплатно.
  • Поддржува повеќе од 7000 уреди.
  • Највисока стапка на успех во индустријата.
  • 100% сигурна и безбедна.
Достапно за:
dr.fone раководство - Андроид корен нуди најбрз и најпогодниот искоренувањето Андроид искуство.

Андроид корен Отклучување на целосниот потенцијал на вашиот телефон

Пристап до повеќе апликации

Инсталирајте апликации кои се блокирани од страна на превозниците. Уживајте во илјадници "некомпатибилна" од Play Store.

Инсталира сопствени ROM

Прилагодено Ромите целосно да го промени начинот на користење на вашиот телефон. Можете дури и да ја инсталирате најновата верзија на Android пред сите останати.

Пристап блокирани Карактеристики

Уживајте во нови Андроид карактеристики како фотосфера, бавно движење видео, и NFC мобилни исплати пред да се објават.

Избриши преинсталиран апликации

Деинсталирање на некои непотребни, досадни, простор-wastingapps што се претходно инсталирани на производителите. Направете вашиот Андроид поудобно.

побрзи перформанси

Деинсталирање bloatware да се намали непотребно RAM и употребата на процесорот. Забрза вашиот Андроид.

Отстрани реклами во Апликации

Еден Кликни да ги блокира сите досадни реклами во вашите преземени апликации. Нема повеќе вознемирувачки кога ќе се играат игри на Android.

Зошто Изберете dr.fone раководство

Искорени вашиот телефон брзо и безбедно

Брзо корен

Со еден клик да се искорени вашиот Андроид телефон безбедно.

100% безбедност

Нема податоци се чуваат или протекоа во текот на процесот.

Леснотија на користење

Интуитивен интерфејс за сите да го користат.

Целосна компатибилност со Android

Најчесто поставувани прашања

Што е Искоренување?

Искоренувањето е процес за постигнување на суперкорисникот му дозволи на различни систем Андроид. Тоа е еквивалент на Андроид jailbreaking.

Што бенефиции може да се добијат по Искоренување?

Уредот може да се добие повисока привилегии по искоренување, па можете да се прилагодите на оперативниот систем, го избришам несакана претходно инсталирани апликации, пристапот блокирани карактеристики, итн

Дали Андроид корен поништат гаранцијата мојот уред?

Тоа зависи од политиката на гаранција различни производителот телефон. Исто така, може да се обезбеди unroot алатка да ви помогне да се исчисти пристап корен.

Што е успехот стапка на Андроид корен?

Во моментов Андроид корен поддржува повеќе од 7000 Андроид уреди кои работат на различни оперативни системи. Андроид корен брзо ќе поддржи повеќе нови Android уреди откако ќе се ослободат.

Осврти

8 Осврти

Напиши Преглед

" Wondershare dr.fone алатка за Android има лесен за користење интерфејс, кој може да биде навигација од страна на корисниците на сите нивоа на стручност. Тоа е лесен и не користи голема количина на системските ресурси. Генерално, оваа прилично корисна алатка комплет може да ви излезе на неколку леплива ситуација кога станува збор за обновување на податоците за вашиот Андроид уред. Дознај повеќе >>

- Од filehippo, преземете сајт топ-кругот на софтвер обезбедува само топ-кругот на софтвер.

Едноставна и брза

Се обидов други основни алатки пред најдов drfone но не успеа. drfone навистина вкоренети мојот Samsung Галакси Забелешка рок од неколку минути. ЛЕЛЕ!!!

од страна на Јане

ми се допаѓа

Д-р Fone навистина живее до она што го рекламира. Сум го препорачува на моите пријатели. Ти благодарам.

од страна на Џери

Неверојатни!

DrFone вкоренети мојот Забелешка 3 непречено. Доста неверојатно искоренувањето искуство.

од Алекс

Совети и трикови

Нашите клиенти се исто така Симнување:

Android податоци екстракција (оштетен уред)

Податоци за спасување од скршени Android телефони и таблети во 5 минути.

Андроид Заклучи екран Отстранување

Отстранување на заклучениот екран од Android уреди, без губење на податоци.

Андроид податоци бекап и обновување

Селективно бекап на вашиот Android податоци на компјутер и да ја вратите во зависност од вашите потреби.

Врв