Пробајте го бесплатно

dr.fone раководство - Андроид екран диктафон

Со еден клик да се огледало и снимање на вашиот Андроид уред.

  • Огледало на вашиот Андроид уред на вашиот компјутерски екран безжично.
  • Снимање игри, видеа, и многу повеќе.
  • Одговори социјални стан пораки и текстуални пораки на компјутер.
  • Земи слика од екранот на вашиот екран Андроид лесно.
Достапно за:
android screen recorder software

Снимање на вашиот Андроид уред со користење на компјутер

за снимање на звук

Поддршка за снимање на аудио системот на Вашиот уред.

HD Mirroring

Огледало Вашиот уред во HD квалитет.

1. Кликнете на Start

Започнете со снимање на брзо и лесно.

Подесувањата

Поддршка на различни поставувања за снимање.

Безжичен Mirroring за секоја ситуација

презентации

Работи како проектор за да ги споделите вашите телефон екран во соба полна со луѓе.

образование

Снимање и споделување на задачата со целиот училница.

игри на среќа

Уживајте и евиденција Андроид игри на поголем екран.

бизнис

Го користите вашиот Андроид паметен телефон во своите презентации на работа.

програмерите

Покажат производи и да се создаде демонстрации во реално време на задоцнување.

снимање

Рекорд на сите содржини во живо на вашиот Android телефон во HD квалитет.

Најдобар екран на Android mirroring и снимање искуство!

гаранција dr.fone е

Безбедно, брзо и едноставно.

брз

Започнете со снимање со само еден клик.

100% сигурна

Не постои ризик за вашиот телефон или податоци.

Лесен за користење

Едноставен, интуитивен процес.

Поддршка на сите Андроид уреди

Андроид екран рекордер поддржува сите достапни Андроид уреди на пазарот. Без разлика на тоа што треба Samsung, HTC, Sony, Моторола, Google Nexus, LG, или ZTE, итн и она што Андроид верзија е водење на вашиот телефон, Android екран на рекордерот ви помага да се огледало и снимање на екранот Андроид лесно и без проблеми.

Најчесто поставувани прашања

Што можеме да направиме со Android екран на рекордерот?

Андроид екран рекордер е едноставен и лесен пресликување на екран и снимање алатка за Андроид уреди. Можете да снимате екран со квалитет загуба нула Андроид. Исто така, поддршка да се screenshof на екранот Андроид, пренос на датотеки помеѓу компјутер и уред со Android

Како да ви наплати за Android екран на рекордерот?

Ние обезбедуваме два типа на лиценци за Android екран диктафон, кои се една година на лиценцата живот лиценца.

Она што ние треба да се грижи кога се снима Android екран?

Ве молиме да не го исклучите екранот на телефонот или промена на прилагодувањата на телефонот за време на процесот на снимање.

Каде се зачувани снимените видео?

Снимените Видое е зачувана во C: \ Users \ admin \ Desktop од стандардните. Исто така можете да кликнете на Settings Сними Прилагодување на Android екран на рекордерот за промена на безбедна локација.

Осврти

3 Осврти

Напиши Преглед

тоа е толку лесно

Андроид екран на рекордерот е одлично. Никогаш не знам снимање на Андроид екранот може да биде толку лесно.

Normam, Samsung S5

сакам андроид рекордер екран

Андроид рекордер екранот е лесно да се разбере. снимените видео е вистински HD. Голема благодарност до тимот.

Никола, Huawei

Прекрасно!

Сакам функција на огледало. тоа го прави мојата презентација одвиваат добро.

Надја, LG

Совети и трикови

android screen recorder

Андроид екран диктафон

Нашите клиенти се исто така Симнување:

Android податоци екстракција (оштетен уред)

Податоци за спасување од скршени Android телефони и таблети во 5 минути.

Андроид Заклучи екран Отстранување

Отстранување на заклучениот екран од Android уреди, без губење на податоци.

Андроид податоци бекап и обновување

Селективно бекап на вашиот Android податоци на компјутер и да ја вратите во зависност од вашите потреби.

Врв