Пробајте го бесплатно

dr.fone раководство - Андроид SIM Unlock

Најбрзиот начин на SIM отклучите вашиот телефон.

  • Едноставен процес, трајни резултати.
  • Поддржува повеќе од 400 уреди.
  • Работи во над 60 земји.
  • Не постои ризик за вашиот телефон или податоци.
Достапно за:
dr.fone трае помалку од 10 минути за да го отклучите СИМ вашиот Android телефон.

Поврзете го телефонот

dr.fone раководство ќе се справи со останатите.

Поврзете се

автоматско скенирање

автоматско Отклучи

ризикот слободен

Вашите податоци е сосема безбеден.

инстант Резултати

Висока стапка на успех

Без загуба на податоци

100% сигурна

24/6 поддршка

Пари гаранција за враќање

Поддржано уреди

Samsung Галакси Забелешка
Забелешка 1, Забелешка 2, Забелешка Еџ, Забелешка 3, Забелешка 3 Нео, Забелешка 4, Забелешка 4 Еџ, Забелешка 5, Забелешка 10.1
Samsung Galaxy S
S2, S3, S3 Mini, Triband S3, S4, S4 Triband, S4 Active, S4 Mini, S5, S5 Мини, S5 Активни, S5 Spor, S6, S6 Edge, S6 Edge Плус, S7, S7 Edge
Samsung Galaxy Tab
Tab 8.9, Tab Pro 10.1, Tab 7.7
Samsung Галакси А
A3, A5, A7, A8
Други Samsung модели
Ace3, МЕГА, Mega6.3, Mega2, Златна, Е5, Е7, Галакси Core, Core премиер, Гранд премиер, Grand2, Алфа, круг, J1, Ј3 J5, J7, завладее LTE

Најчесто поставувани прашања

Како работи Андроид Отклучи SIM?

Андроид Отклучи SIM анализа принцип за заклучување на SIM картичката, а потоа изберете друг метод на отклучување за секој уред.

Влијае Андроид Отклучи SIM податоците на телефон?

Не, програмата нема да влијае на сите податоци на вашиот уред. Вашите податоци е сосема безбеден.

Како да се провери ако мојот телефон е отклучен SIM?

Ако не сте сигурни дали вашиот телефон е отклучен SIM успешно, најлесниот начин да се провери е со користење на SIM картичка од различен превозник и да видиме дали телефонот да ја прифати новата SIM картичка.

Дали Андроид Отклучи SIM поддршка unrooted уреди?

Да. Тоа зависи од типот на телефонот и модел. Кај некои модели, тоа не бараат пристап како root.

Одбери решение за да го отклучите вашиот телефон

Андроид Отклучи SIM

(Софтвер за десктоп)

Отклучи SIM услуги

поддржани уред

Проверете сите модели >>

Проверете сите модели >>

Времето потребно за да го отклучите веднаш 15 минути - 7 дена
Лесен за користење
ризик загуба на податоци 0% 0%
правни
цена $19.95 / живот Зависи уреди
Обиди се со

Осврти

4 коментари

Напиши Преглед

" Wondershare dr.fone алатка за Android има лесен за користење интерфејс, кој може да биде навигација од страна на корисниците на сите нивоа на стручност. Тоа е лесен и не користи голема количина на системските ресурси. Генерално, оваа прилично корисна алатка комплет може да ви излезе на неколку леплива ситуација кога станува збор за обновување на податоците за вашиот Андроид уред. Дознај повеќе >>

- Од filehippo, преземете сајт топ-кругот на софтвер обезбедува само топ-кругот на софтвер.

Едноставен и кавга-бесплатно

DrFone има направено SIM отклучување толку едноставно и лесно. Мојот телефон е отклучен во рок од пет минути! Јас го препорачувам.

Со Амар Syed

Функционира !!!!!!!!!!!!!!! =)

Се работи за мене !!! јас само ја добив Galaxy S5 отклучи. Ви благодарам, момци.

Јасмин

голем производ, голема услуга!

DrFone отклучи мојот Забелешка 3 како рекламира. брзо и effcient услуга. Целосно вреди за парите.

Со Vasish

Совети и трикови

Нашите клиенти се исто така Симнување:

Android податоци екстракција (оштетен уред)

Податоци за спасување од скршени Android телефони и таблети во 5 минути.

Андроид Заклучи екран Отстранување

Отстранување на заклучениот екран од Android уреди, без губење на податоци.

Андроид податоци бекап и обновување

Селективно бекап на вашиот Android податоци на компјутер и да ја вратите во зависност од вашите потреби.

Врв