Пробајте го бесплатно

dr.fone раководство - iOS податоци бекап и обновување

Бекап и обновување на iOS податоци вклучува Флексибилни

  • Со еден клик да направите резерва на целата iOS уред на вашиот компјутер.
  • Дозволете да ги видиш и да го врати било ставка од резервната уред.
  • Извоз на она што го сакате од бекап на вашиот компјутер.
  • Нема загуба на податоци на уредите за време на обновување.
Достапно за:

dr.fone раководство - iOS податоци бекап и обновување ви овозможува селективно бекап и обновување на она што го сакате од iOS уреди / резервна копија.

dr.fone раководство - iOS податоци бекап и обновување на ти овозможува да направи целина резерви од речиси сите податоци на вашиот iPhone и iPad, или можете да селективно извоз на податоците што сакате да се задржи на вашиот компјутер. Кога има потреба, можете, исто така, може да се врати на Резервната податоци на Вашиот уред од страна на изборот на предмети што го сакате. Тоа ќе биде подобар избор од користење на iTunes или iCloud.

Резервната вашиот iPhone / iPad со еден клик

Целата копија работа само ќе ве однесе еден клик. Откако на вашиот уред е поврзан и детектирани, програмата автоматски ќе направите резерва на податоци на вашиот iPhone, iPad или iPod touch. Новиот бекап датотеката не ќе ги избрише старата. Можете да го направите резервна копија кога сакаш.

Се врати на сите типови на датотеки

Експорт на податоци од резервните датотеки

Што се однесува до резервните датотеки, можете да изберете да ги задржи или да го избришете кој било од нив, кои немате потреба. Покрај тоа, можете да ги прегледувате и извоз на сите ставки од резервните датотеки на вашиот компјутер, и спаси ги како HTML, CSV или визит карта датотеки.

гаранција

Бекап и обновување на податоци на вашиот iOS уреди лесно.

100% гаранција за безбедност

Таа го чита само на податоци, нема податоци во ризик.

Леснотија на користење

Тоа е достапен секому, праша без технолошки знаења.

Нема загуба на податоци

Не постои изгубени за време на резервна копија, извоз или враќање на податоци.

iOS податоци бекап и обновување Работи за сите iOS уреди

Поддржано уреди

iPhone
iPhone 7 Плус, iPhone 7, iPhone оперативниот систем, iPhone Повеќе 6s, 6s iPhone, iPhone 6 Плус, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5в, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4
iPad
Сите модели на iPad Pro, iPad воздух, iPad мини, iPad
iPod touch
iPod touch 5, iPod touch 4

поддржани датотеки

Контакт
пораки
историја на повици
Белешки
слики
Видео
календар
потсетник
WhatsApp пораки
Messenger
гласовни белешки
Говорна пошта
обележувач Safari е
фотографии стан
видео стан
документи стан

Извоз формати на датотеки

систем Потребно

поддржани оперативни системи
Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista / XP; Mac OS X 10.12 (MacOS Сиера), 10.11 (Ел Capitan), 10.10 (Yosemite), 10.9 (Далас), 10.8, 10.7, 10.6 или
процесорот
1GHz (32 битен или 64 bit)
RAM меморија
256 MB или повеќе RAM меморија (1024MB препорачува)
Простор на тврдиот диск
200 MB слободен простор и над
iOS
iOS 10.3, iOS 10, iOS 9 и поранешен

iOS податоци бекап и обновување

Осврти

2581 Осврти

Напиши Преглед

Одличен.

Одличен и убава и многу importaint програма.

Марина, iOS

Одлично.

Спаси денот. Вредност од неговата тежина во злато. Ти благодарам.

Tyrone Вилијамс, iPhone

А мора да има ако сте изгубени податоци!

Совршен производ работи одлично за iPhone.

Стефано, iPhone

Совети и трикови

Нашите клиенти се исто така Симнување:

iOS систем за наплата

Фикс со разни прашања iOS систем како обновување на владата, бела Apple лого, црн екран, looping на проектот, итн

iOS Обнова податоци

Враќање на изгубени или избришани контакти, пораки, слики, белешки, итн од вашиот iPhone, iPad и iPod touch.

WhatsApp трансфер, Бекап и обновување на

Трансфер на iOS WhatsApp на вашиот iPhone / iPad / iPod touch / Андроид уреди, или резервната / извоз за компјутери.

Врв