Пробајте го бесплатно

dr.fone раководство - iOS Кик Бекап и обновување на

Направете резервна копија за заштита на вашиот Кик разговори

  • Резервна копија на историјата на Кик разговор со само еден клик.
  • Само да ја вратите податоците што сакате.
  • Извоз на која било ставка од резервната за печатење или читање.
  • Сосема безбеден, изгубени податоци.
Достапно за:

Сакам да ја задржам сите мои Кик разговори, а не само на понови!

dr.fone раководство - iOS Кик Бекап и обновување може да ви помогне да ги читате сите вашите Кик разговори во секое време, без ограничување. Можете да ги заштите вашите Кик историјата на разговорот секојдневно, ако сакате. Пред враќање, можете да ја прегледате бекап датотеката селективно и направите резервна копија на iOS уред. Секој може да го направи тоа, без пот.

Backup Кик Чатове на вас iPhone, iPad, или компјутерски

Тоа е лесно како водење на програма и поврзување на вашиот уред. Потоа, само кликнете еднаш да се започне. Остатокот е автоматски.

Текст и прилози се поткрепени.

Враќање Кик резервните датотеки

Можете да го направите датотеки на вашиот iPhone или iPad, или можете да изберете за извоз содржини од бекап на вашиот компјутер како на HTML датотека. Или начинот на кој да ги видиш на датотеки во прв план.

гаранција

Овој софтвер е безбедна, едноставна, и не ќе се стави на вашите податоци во опасност.

100% сигурна

Вашите податоци е сосема безбеден.

Лесен за користење

Трае само неколку минути.

Повеќе типови на податоци

Поддржува повеќе типови на податоци од други решенија.

Поддржано уреди

iPhone
iPhone 7 Плус, iPhone 7, iPhone оперативниот систем, iPhone Повеќе 6s, 6s iPhone, iPhone 6 Плус, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5в, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4
iPad
Сите модели на iPad Pro, iPad воздух, iPad мини, iPad
iPod touch
iPod touch 5, iPod touch 4

систем Потребно

поддржани оперативни системи
Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista / XP; Mac OS X 10.12 (MacOS Сиера), 10.11 (Ел Capitan), 10.10 (Yosemite), 10.9 (Далас), 10.8, 10.7, 10.6 или
процесорот
1GHz (32 битен или 64 bit)
RAM меморија
256 MB или повеќе RAM меморија (1024MB препорачува)
Простор на тврдиот диск
200 MB слободен простор и над
iOS
iOS 10.3, iOS 10, iOS 9 и поранешен
ios kik data backup restore

iOS Кик Бекап и обновување на

Осврти

2 Осврти

Напиши Преглед

Одличен.

Одличен и убава и многу importaint програма.

Марина, iOS

Одлично.

Спаси денот. Вредност од неговата тежина во злато. Ти благодарам.

Tyrone Вилијамс, iPhone

А мора да има ако сте изгубени податоци!

Совршен производ работи одлично за iPhone.

Стефано, iPhone

Совети и трикови

Нашите членови се исто така Симнување:

iOS ЛИНИЈА Бекап и обновување на

Лесно да ги заштите вашите историја ЛИНИЈА разговор, вклучувајќи и лични разговори и групни разговори; текст, глас и видео разговор историја; слики и налепници, итн

iOS Обнова податоци

Враќање на изгубени или избришани контакти, пораки, слики или други датотеки од вашиот iPhone, iPad или iPod touch.

iOS WhatsApp трансфер, Бекап и обновување на

Изнесете вашите пораки WhatsApp на вашиот iPhone, iPad, iPod touch, Андроид уред или компјутер за да креирате резервна копија.

Врв