Пробајте го бесплатно

dr.fone раководство - iOS WhatsApp трансфер, Бекап и обновување на

Се справи со вашите WhatsApp разговор, Лесно & Флексибилно

  • Трансфер на iOS WhatsApp на вашиот iPhone / iPad / iPod touch / Андроид уреди.
  • Резерва или извоз iOS WhatsApp пораки на компјутери.
  • Враќање на iOS WhatsApp резервна копија на iPhone, iPad, iPod touch и Андроид уреди.
Достапно за:

Трансфер на WhatsApp Историја напор и Селективно

Не е важно да имате повеќе од еден уред или само сакате да го смените Вашиот стар уред со нов, можете да го користите оваа програма да се селективно пренесе историјата на разговор WhatsApp помеѓу вашиот iPhone и iPad. По вклучувањето на Андроид уред, исто така, може да помогне да се пренесе WhatsApp разговори од iPhone / iPad на вашиот нов уред со Android. Секоја ставка сакате, вклучувајќи додатоци.

Резерва или извоз WhatsApp разговори

Тоа го прави копија на вашата историја WhatsApp многу полесно од било кога. Поврзување на вашиот iPhone / iPad и вршење еден клик, резервната работи од себе. Покрај тоа, можете да ги прегледувате и да се провери која било ставка сакате и извоз на вашиот компјутер како на HTML датотека за читање или печатење.

Враќање на Backup WhatsApp за iOS / Андроид уреди

Говорејќи на резервните датотеки на WhatsApp, можете да ги избришете од вашиот компјутер, ако не сакаат да ги задржат, а вие може да им се врати на вашиот iPhone / iPad или Андроид уреди, кога постои таква потреба. Тоа може да се направи во рок од еден клик.

100% сигурна

Само за читање

Таа го чита само на податоци, нема податоци во ризик.

безбедност

100% сигурен софтвер, нема штета на вашиот компјутер или уред.

Лесен за користење

Тоа е достапен секому, праша без технолошки знаења.

30 ден бесплатен пробен период

Може да се обидете на софтвер за слободен за 30 дена.

спецификации

Поддржано iOS уреди

iPhone
iPhone 7 Плус, iPhone 7, iPhone оперативниот систем, iPhone Повеќе 6s, 6s iPhone, iPhone 6 Плус, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5в, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4
iPad
Сите модели на iPad Pro, iPad воздух, iPad мини, iPad
iPod touch
iPod touch 5, iPod touch 4

Поддржано WhatsApp Датотеки

чет историја
Видео
слики
Секое фајл додатоци

систем Потребно

поддржани оперативни системи
Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista / XP; Mac OS X 10.12 (MacOS Сиера), 10.11 (Ел Capitan), 10.10 (Yosemite), 10.9 (Далас), 10.8, 10.7, 10.6 или
процесорот
1GHz (32 битен или 64 bit)
RAM меморија
256 MB или повеќе RAM меморија (1024MB препорачува)
Простор на тврдиот диск
200 MB слободен простор и над
RAM меморија
iOS 10, iOS 9 и поранешен

iOS WhatsApp трансфер, Бекап и обновување на

Осврти

2576 Осврти

Напиши Преглед

Ви благодариме.

dr.fone раководство Да ми помогне успешно пренесени податоци WhatsApp од мојот стар Андроид телефон на мојот нов iPhone SE.

Jabree, iPhone

Супер.

dr.fone раководство е професионална апликација дизајнирана да се опорави датотеки од Андроид уред директно враќање на избришани SMS и контакти, вклучувајќи имиња, броеви и e-mail адреси, за извоз на HTML, како и фотографии и видео изгубени поради бришење.

Ким Мај, iOS

Задоволство.

Задоволството на овој софтвер е многу добро за враќање на податоци WhatsApp.

Јосиф, Андроид

Совети и трикови

Нашите клиенти се исто така Симнување:

iOS Viber Бекап и обновување на

Флексибилно Бекап и обновување на viber разговори на вашиот iPhone, iPad, или компјутер.

iOS податоци бекап и обновување

Бекап и обновување на која било ставка / на уредот, а извозот она што го сакате од бекап на вашиот компјутер.

iOS систем за наплата

Фикс со разни прашања iOS систем како обновување на владата, бела Apple лого, црн екран, looping на проектот, итн

Врв