Provoje falas
Guides User

Get filluar, të marrë të domosdoshme

dr.fone toolkit - iOS dhënat e shërimit: Si të

Pjesa 1. shërohen të dhënave nga pajisje iOS Direkt

Hapi 1. Device Lidhu iOS me kompjuterin

Launch dr.fone veglën në kompjuterin tuaj. Përdorni kabllon USB që vjen me pajisjen tuaj iOS për të lidhur tuaj iPhone, iPad apo iPod touch, në kompjuterin tuaj. Kliko në "Recovery" dhe zgjidhni "shërohen nga pajisje iOS" opsion.

fix iOS operating system

Këshilla: Para se të running dr.fone, ju jeni duke menduar për të shkarkuar versionin e fundit të iTunes. Për të shmangur automatikisht sync, mos nisë iTunes kur drejtimin veglën dr.fone. Unë sugjeroj që ju të çaktivizoni sinkronizimin automatik në iTunes më parë: të nisë iTunes> Preferences> Pajisjet, kontrolloni "të parandaluar iPods, iPhones dhe iPads nga syncing automatikisht".

recover data from iOS device

Hapi 2. Scan pajisjen tuaj për të dhënat e humbur në IT

Thjesht klikoni "Start Scan" button për të lënë këtë program scan tuaj iPhone, iPad apo iPod touch të scan për të dhëna të fshihet ose humbur. G Procesi i skanimit mund të zgjasë disa minuta, në varësi nga sasia e të dhënave në pajisjen tuaj. Gjatë procesit të skanimit, në qoftë se ju shihni se të dhënat që ju jeni duke kërkuar për të është atje, atëherë ju mund të klikoni "pauzë" button për të ndaluar procesin.

iOS recovery

Hapi 3. Preview Të dhënat e skanuar

Scan do të ju merr pak kohë. Pasi është përfunduar, ju mund të shihni një rezultat scan krijuara nga programi. Data dyja humbur dhe ekzistuese në pajisjen tuaj janë shfaqur në kategori. Për të filtruar nga të dhënat fshihen në pajisjen tuaj iOS, ju mund të shpullë opsioni "shfaq vetëm artikujt fshihet" për ON. Duke klikuar llojin e file në anën e majtë, ju mund të preview të dhënat e gjetura. Dhe ju mund të shihni se ka një kutinë e kërkimit në krye të drejtë të dritares. Ju mund të kërkoni për një fotografi të veçantë nga shtypja e një fjalë kyçe në kutinë e kërkimit.

recover data on iphone, ipad and ipod touch

Hapi 4. shërohen të dhënave nga tuaj touch iPhone / iPad / iPod

Kur ju të gjeni të dhënat që ju duhet, vetëm vënë shenjë në frontin e kuti për të zgjedhur ato. Pas pastaj, kliko "shërohet" button në fund të drejtën të dritares. By default, të dhënat e mbledhura do të ruhen në kompjuterin tuaj. Sa për mesazhet me tekst, iMessage, kontakte, apo shënime, kur ju klikoni Recover, një pop-up do t'ju kërkojë për të "shërohen Computer" ose "Recover për Device". Nëse ju doni për të vënë këto mesazhe prapa në pajisjen tuaj iOS, kliko "Recover për Device".

iOS recover deleted devices

Pjesa 2. Të shërohen të dhënave nga iTunes Backup

Hapi 1. Zgjidhni Rimëkëmbjes Mode

Launch dr.fone dhe zgjidhni "Recover nga iTunes backup file" nga mjet "Data Rimëkëmbjes". Pas asaj kohe, backup shërim mjet iTunes do të zbulojë të gjitha iTunes fotografi rezervë në këtë kompjuter dhe të shfaqin ato në dritare. Ju mund të konfirmojë që një është një që ju duhet në përputhje me data kur ajo është krijuar.

itunes backup recovery

Hapi 2. Scan dhënat nga iTunes backup file

Zgjidhni skedarin iTunes backup që përmban të dhënat që ju doni të shërohen dhe klikoni "Start Scan". Ajo do të marrë disa minuta për nxjerrjen e të gjitha të dhënat nga file iTunes backup. Të jetë i durueshëm.

data recovery for itunes

Hapi 3. Shikim dhe shërohen të dhënave nga iTunes

Pas pak sekondash, të gjitha të dhënat në file backup do të nxirren dhe të shfaqet në kategori. Ju mund preview ato një nga një para shërim. Pastaj ju mund të selektive të shënojë dhe të shërohen ato që ju dëshironi duke shtypur "shërohet" button në fund. Tani kontakte, shënime dhe mesazhe mund të mbulohen direkt në pajisjen tuaj iOS në qoftë se ju mbani pajisjen tuaj iOS lidhur me kompjuterin tuaj nëpërmjet një kabëll USB gjatë procesit të shërimit.

Këshilla: ju mund të shihni se ka një kuti kërkimi në dritare rezultat. Nga atje, ju mund të shkruani në emër të një skedar për të kërkuar për të.

itunes data recovery

Pjesa 3. shërohen të dhënave nga iCloud Backup

Hapi 1. Zgjidhni Rimëkëmbjes Mode

Pas drejtimin veglën dr.fone, zgjedhin mënyrën e shërimit të "shërohen nga iCloud Backup Files" nga "Data Recovery" në pult. Pastaj ju do të shihni dritaren poshtë. Shkruani llogarinë tuaj iCloud dhe fjalëkalimin të identifikoheni. dr.fone merr seriozisht privatësinë tuaj. Ne kurrë nuk të mbajë një rekord të çdo Apple info llogaria juaj ose material në çdo kohë gjatë seancave tuaj.

how to recover icloud data

Hapi 2. Shkarko iCloud Backup dokumentit

Kur ju të hyrë në iCloud, programi mund të gjeni të gjitha dosjet backup iCloud në llogarinë tuaj. Të zgjidhni një, ku ju jeni duke shkuar për të shërohen të dhënave dhe klikoni mbi "Shkarko" button.

recover data from icloud

Dhe pastaj në pop-up, ju mund të zgjidhni llojin e dosjeve që ju do të donte për të shkarkuar. Kjo do të zvogëlojë kohën e shkarkimit file backup iCloud. Pas kësaj, ju mund të skanoni përmbajtjen iCloud tani. Kliko në butonin "Scan" button për të filluar. Kjo do të ju merr pak kohë. Vetëm të presim për një moment.

icloud data recovery

Hapi 3. Preview dhe të shërohen të dhënave nga file backup iCloud

Scan do të jetë i plotë në disa minuta. Pasi ajo ndalon, ju mund të preview pothuajse të gjitha të dhënat në dosjen tuaj iCloud backup, si kontaktet, mesazhet, fotot, dhe më shumë. Kontrolloni ato një nga një dhe shënoni pika që ju dëshironi. Pastaj klikoni në "shërohet Computer" ose "Recover në pajisjen tuaj" butonin për të ruajtur ato në kompjuterin tuaj ose pajisjen tuaj me një klik.

Tani kontaktet, mesazhet dhe shënime mund të mbulohen direkt në pajisjen tuaj iOS, nëse tuaj iPhone, iPad ose iPod touch është e lidhur me kompjuterin tuaj me një kabëll USB gjatë procesit të shërimit.

icloud recovery

më i lartë