Пробајте го бесплатно

dr.fone раководство - Mac iPhone Обнова податоци

1 Mac iPhone и iPad податоци за обновување софтвер светот.

  • Закрепне iPhone податоци на Mac со три начини.
  • Во можност да закрепне контакти, СМС, белешки, повици, слики, видео, итн
  • Компатибилен со најновите iPhone и Mac OS.
Достапно за:

drfone ios data recovery
dr.fone раководство - за обновување на iPhone податоци (Mac) е моќен и ефикасна алатка за Mac корисници да се добие изгубени податоци iPhone.

Случајно избришани нешто важно на вашиот iPhone? Заборавена или скрши вашиот iPhone? Нема потреба за паника! dr.fone раководство (Mac), вашиот Mac iPhone податоци за обновување експерт, е тука да ви помогне да се опорави вредни податоци што го мислев дека е засекогаш изгубени.

За различни ситуации

Оваа Mac iPhone податоци за обновување софтвер работи за многу заеднички сценарија.

бришење

систем уриваат

Заборавена лозинка

вирус

штета

украдени

други сценарија
Податоци изгубени по фабриката врати
Податоци се исфрлени поради iOS ажурирање
Уред заглавени и не реагира
Податоци за исчезнати по jailbreak-от или ROM трепка
Уредот заклучен или заборавена лозинка
Не можам да ги синхронизирате резерви

3 Методи Mac iPhone Обнова податоци

Скенирајте iPhone

Директно скенирање на вашиот iPhone со овој Mac iPhone податоци за обновување софтвер за да прегледувате и враќање на избришани податоци селективно.

екстракт на iTunes

Exract да прегледувате и селективно враќање на она што го сакате од вашиот iTunes резервните датотеки на Mac.

преземете iCloud

Преземете ја и отпакувајте вашиот iCloud бекап датотеката за да ја прегледате и селективно враќање на која било ставка сакате од него.

Повеќе со овој софтвер Mac iPhone Обнова податоци

Преглед на располагање: Пред повратот, можете да ги прегледувате фотографии, видео, пораки, контакти, белешки, итн
Флексибилни Обнова: Пронаоѓање на сите или на некои предмети е на располагање. Можете да го одлучи.
Податоци назад во уред: Директно спаси обнови податоци на вашиот iPhone без пребрише постоечките податоци.
100% безбедно Гаранција: само за читање Mac iPhone податоци за обновување алатка, тоа нема да се задржи или да се промени нешто на вашиот iPhone.
Лесен за користење: Не компјутерски вештини побара, секој може да се користи оваа iPhone податоци за обновување софтвер за Mac.

Целосно iPhone Компатибилност

Поддржано уреди

iPhone
iPhone 7 Плус, iPhone 7, iPhone оперативниот систем, iPhone Повеќе 6s, 6s iPhone, iPhone 6 Плус, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5в, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4
iPad
Сите модели на iPad Pro, iPad воздух, iPad мини, и iPad
iPod touch
iPod touch 5, iPod touch 4

Поддржани типови на фајлови

Контакт
пораки
историја на повици
Белешки
слики
Видео
календар
потсетник
WhatsApp пораки
Messenger
гласовни белешки
Говорна пошта
обележувач Safari е
фотографии стан
видео стан
документи стан

систем Потребно

поддржани оперативни системи
Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista / XP; Mac OS X 10.11 (Ел капетан), 10.10 (Yosemite), 10.9 (Далас), 10.8, 10.7, 10.6 или
процесорот
1GHz (32 битен или 64 bit)
RAM меморија
256 MB или повеќе RAM меморија (1024MB препорачува)
Простор на тврдиот диск
200 MB слободен простор и над
RAM меморија
iOS 10.3, iOS 10, iOS 9 и поранешен

Највисока стапка на обновување во индустријата.

Осврти

2.573 Осврти

Напише преглед

Супер

Сите избришани слики се наоѓаат. Траеше околу 30 минути. инсталација на програмата не треба многу време. Ако знаете англиски јазик, тогаш се оди многу побрзо. Јас ќе ја користат програмата во случај на вонредна состојба. Надеж за успешно обновување на важно за мене фотографии.

Со Alevtina

Ти благодарам

Ви благодариме за помош. Да ми помогне да се опорави ми избришани слики. Оваа програма е одличен. Јас совети за сите да се користи оваа програма, ако го избришете потребните информации

од исламот

fomka

Добра програма. Им помага на луѓето да се опорави избришани датотеки. Благодарение на креаторите. Препорачувам користење на многу луѓе кои навистина треба да се врати апликации. Не плашете се да ја инсталирате оваа програма. Бидејќи тоа ќе ви помогне да го направите избришани коментари

од Veronika

Совети и трикови

Нашите клиенти се исто така Симнување:

iOS систем за наплата

Фикс со разни прашања iOS систем како обновување на владата, бела Apple лого, црн екран, looping на проектот, итн

iOS податоци бекап и обновување

Бекап и обновување на која било ставка / на уредот, а извозот она што го сакате од бекап на вашиот компјутер.

WhatsApp трансфер, Бекап и обновување на

Трансфер на iOS WhatsApp на вашиот iPhone / iPad / iPod touch / Андроид уреди, или резервната / извоз за компјутери.

Врв