dr.fone раководство - iOS екран диктафон

Лесно снимање на екранот на вашиот iPhone, iPad или iPod.

  • Огледало на вашиот iOS уред на вашиот компјутерски екран безжично.
  • Снимање игри, видеа, и многу повеќе.
  • Поддржува уреди кои работат на iOS 7.1 за iOS 10.3.
  • Содржи и за Windows и iOS верзии.
Достапно за:

ios screen recorder software

Снимање на вашиот iPhone со вашиот компјутер

снимање на аудио

Фаќање на аудио системот на Вашиот уред.

HD Mirroring

Огледало на вашиот уред во реално време со не заостануваат.

1. Кликнете на Start

Започнете со снимање на брзо и лесно.

Подесувањата

Поставување на вашиот снимање во зависност од вашите потреби.

Безжичен Mirroring за секоја ситуација

презентации

Користете проектор за споделување на екранот на Вашиот уред со една соба полна со луѓе.

образование

задачи рекорд и да ги споделите безжично со цела училница.

игри на среќа

Огледало и евиденција мобилни игра на поголем екран.

бизнис

Користете го вашиот iPhone во своите презентации на работа.

програмерите

Користете реално време mirroring да покажат производи и да се создаде демонстрации.

снимање

Снимање на апликации, игри и други содржини од вашиот iPhone.

На менаџирање iOS екран искуство снимање!

гаранција dr.fone е

Безбедно, брзо и едноставно.

брз

Започнете со снимање со само еден клик.

100% сигурна

Не постои ризик за вашиот телефон или податоци.

Лесен за користење

Едноставен, интуитивен процес.

спецификации

Поддржано уреди

iPhone
iPhone 7 Плус, iPhone 7, iPhone оперативниот систем, iPhone Повеќе 6s, 6s iPhone, iPhone 6 Плус, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5в, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4
iPad
Про iPad, iPad воздух, iPad мини, iPad
iPod touch
iPod touch 5, iPod touch 4

Системски побарувања

поддржани оперативни системи
Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista / XP
процесорот
1GHz (32 битен или 64 bit)
RAM меморија
256 MB или повеќе RAM меморија (1024MB препорачува)
Простор на тврдиот диск
200 MB слободен простор и над
iOS
iOS 10.3, iOS 10, iOS 9, iOS 8 и iOS 7.1

Најчесто поставувани прашања

Може dr.fone раководство - iOS екран на рекордерот пристап до моите видеа?

Бр Вашите видеа зачувани на вашиот компјутер. dr.fone не може нив, или кои било други податоци зачувани на вашиот компјутер или мобилен уред пристапите.

Дали треба да го приклучиш мојот телефон во компјутер или проектор?

Бр Осигурајте се дека компјутерот или проектор е на иста локална мрежа како вашиот телефон и да се поврзете безжично.

Дали dr.fone раководство - iOS екран диктафон има мобилен стан?

Секако. Можете да одат на овој iOS екранот за инсталација рекордер App страница за детали.

Дали dr.fone раководство - iOS екран на рекордерот поддршка jailbroken уреди?

Да. dr.fone раководство - iOS екран рекордер поддржува и двете jailbroken и не-jailbroken уреди.

Осврти

0 Прегледи

Благодарам многу!

Благодарение толку многу за снимање и пресликување на мојот iPhone 5 на компјутерот.

Хасан, iPhone 5

Многу удобен и лесен-за-користење на производот

dr.fone ми помага да го снимите игри од мојот iPhone 6s, тоа е многу лесен за употреба. Ми се допаѓа.

Н. Socas, iPhone 6s

Прекрасно!

Неверојатно е дека и двете може да dr.fone огледало и снимање на мојот iPhone на мојот компјутер.

Исус Brenne, iPhone

Совети и трикови

Нашите клиенти се исто така Симнување:

MirrorGo Андроид рекордер

Уживајте во вашиот мобилен игри на вашиот компјутер.

iOS податоци бекап и обновување

Бекап и обновување на која било ставка / на уредот, а извозот она што го сакате од бекап на вашиот компјутер.

iOS Обнова податоци

Враќање на изгубени или избришани контакти, пораки, слики, белешки, итн од вашиот iPhone, iPad и iPod touch.

Врв